Fenomen Fukutsudzi. Japoński trening podbija świat fitnessu!
AKTYWNOŚĆTRENING

Fenomen Fukutsudzi. Japoński trening podbija świat fitnessu!

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Metoda Fukutsudzi to jeden z najgorętszych fitnessowych trendów ostatnich kilku miesięcy. Jest to ćwiczenie wywodzące się z Japonii wykonywane przy pomocy zrolowanego ręcznika. Jego twórcą jest Toshiki Fukutsuji. Trwa ono zaledwie 5 minut, jest bardzo łatwe w wykonaniu, a co najważniejsze – skuteczne.

Czym jest metoda Fukutsudzi?

Jak już zostało wspomniane, metoda Fukutsudzi została opracowana przez japońskiego fizjoterapeutę – doktora Toshikiego Fukutsudziego. Podczas swojej praktyki lekarskiej zaobserwował on, że w przypadku wielu osób otyłych do czynienia mamy z niewłaściwym ułożeniem miednicy w stosunku do kręgosłupa. Efektem tego jest wypięcie brzucha do przodu, co sprawia, że wygląda on na większy niż w rzeczywistości.

Metoda Fukutsudzi pozwala na skuteczne skorygowanie położenia miednicy. W momencie, gdy powróci ona do właściwej pozycji, mięśnie brzucha ulegną automatycznemu napięciu, a brzuch stanie się płaski. To jednak niejedyna zaleta omawianej metody. Zaliczyć można do niej również to, że bardzo dobrze radzi sobie ona z rozluźnianiem mięśni pleców, a co więcej – przywraca fizjologiczne krzywizny kręgosłupa, usuwając ból krzyża i pozwala pozbyć się napięcia w rejonie lędźwi.

Dla kogo przeznaczona jest metoda Fukutsudzi?

Kto może skorzystać z dobrodziejstw metody Fukustudzi? Dedykowana jest ona wszystkim osobom, którym zależy na pozbyciu się nieestetycznego, wystającego brzucha. Z problemem tym borykają się zarówno osoby otyłe, jak i z małą nadwagą. Waga nie jest tutaj kryterium, które przesądza o skuteczności ćwiczenia. Osoby, które mają stwierdzone jakiekolwiek zwyrodnienia kręgosłupa, powinny skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą, który będzie w stanie ocenić, czy trening tego typu będzie bezpieczny. To samo dotyczy wszystkich tych, którzy borykają się z mocnymi bólami kręgosłupa niewiadomego pochodzenia.

Jak krok po kroku wykonuje się ćwiczenie metodą Fukutsudzi?

Ćwiczenie wykonywać można zarówno na dywanie, jak i na macie. Do tego celu nie sprawdzi się natomiast goła podłoga, łóżko czy kanapa. Aby móc wykonać ćwiczenie metodą Fukutsudzi, niezbędny będzie bawełniany ręcznik. Należy zwinąć go w ciasny rulon o grubości około 7 – 10 centymetrów i długości nie mniejszej niż 40 centymetrów. By nie rozwinął się on w czasie treningu, warto opleść go sznurkiem.

Najpierw siadamy na podłodze z wyprostowanymi nogami, a za plecami kładziemy zwinięty ręcznik w taki sposób, aby przylegał on do lędźwi. Kładziemy się na plecach tak, aby wałek się nie rozwinął. Znajdować powinien się on pod lędźwiami, na wysokości pępka. Prostujemy nogi, łączymy ze sobą 2 duże palce u stóp, a palce ustawiamy na zewnątrz. Przenosimy ramiona za głowę i łączymy ze sobą dłonie w taki sposób, by stykały się one ze sobą małymi palcami, a kciuki były skierowane na zewnątrz. Stopniowo wydłużamy kręgosłup, ciągnąc ręce w górę. Podczas wykonywania ćwiczenia należy oddychać równomiernie i głęboko, starając się rozluźnić i nie spinać mięśni. W opisanej powyżej pozycji należy pozostać przez co najmniej 5 minut.

Optymalny czas takiego treningu to 10 minut. Aby przyniósł on pożądane rezultaty, należy go wykonywać 3 razy w tygodniu. Po zakończonym treningu odczuwalny może być lekki dyskomfort w dolnej części kręgosłupa. Aby go zniwelować, po wyjęciu ręcznika spod pleców należy przez kilka minut poleżeć na podłodze, rozluźniając lędźwia. Następnie powoli wstajemy, najpierw przekręcając się na bok, a dopiero później przechodząc do pozycji stojącej.

Jakich efektów można się spodziewać, regularnie wykonując to ćwiczenie? Jednym z nich jest zmniejszenie obwodu pasa o kilka centymetrów. To także znakomity sposób na to, by pozbyć się bólu pleców i rozluźnić kręgosłup.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Jak już wiadomo postawa – to podstawa młodości naszej twarzy. Poznajmysię dzisiaj z Metodą Fukutsudzi, ona jest znana na całym świecie i przynosi bardzo dobre efekty. Celem metody Fukutsudzi jest rozluźnienie pleców i napięcie mięśni brzucha. Jak prawidłowo wykonać ćwiczenie metodą Fukutsudzi? 1. Zwiń ręcznik (zroluj go) i owiń ciasno sznurkiem, by się nie rozwijał. Wałek powinien mieć około 40 cm szerokości i około 10 cm grubości. 2. Usiądź na podłodze z wyprostowanymi nogami i podsuń zwinięty ręcznik pod plecy tak, by przylegał do lędźwi. 3. Pilnując, aby rulon się nie przesunął, połóż się na plecach. Sprawdź, czy ręcznik znajduje się na właściwym miejscu – pod lędźwiami na wysokości pępka. 4. Wyprostuj ręce za głową, a nogi rozsuń na szerokość ramiom. 5. Zadbaj o odpowiednie ułożenie stóp i dłoni. Stopy miej skierowane do wnętrza – palce stóp dotykają do siebie, z kolei dłonie złącz ze sobą tak, aby stykały się małymi palcami, a kciuki skierowane były na zewnątrz. 6. Wyciągnij się, jakbyś wydłużał kręgosłup. Postaraj się rozluźnić. Leż w tej pozycji przez 5 minut. Nie należy też spieszyć się ze wstawaniem. Najlepiej przekręć się na jeden bok i powoli wyjdź z pozycji. Wiem, że na początku może być trudno, można zacząć od 1 minuty, wałek można zrobić 5 -7 cm grubości. Metoda Fukutsudzi nie ma większych przeciwwskazań – ćwiczenie to może wykonywać każdy, kto nie ma poważnych problemów z kręgosłupem. #kręgosłup #młodatwarz #młodość #piękność #kobieta #kobiety #skura #postawa #sylwetka #wałek #fukutsudzi #fizjoterapeuta #zmarszki #botoks #polska #długaszyja

Post udostępniony przez @ mloda_twarz


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co świadczy o złej kondycji włosów?
Co świadczy o złej kondycji włosów?
Twoje włosy są słabe i kruche mimo wielu zabiegów pielęgnacyjnych? Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje oraz co możesz z tym zrobić, aby cieszyć się piękną fryzurą.
Dieta połową sukcesu – jakich posiłków należy unikać po treningu?
Dieta połową sukcesu – jakich posiłków należy unikać po treningu?
Czy kawa i batonik energetyczny to dobry pomysł na potreningową przekąskę? Niekoniecznie! Sprawdź, jakich produktów i posiłków należy unikać tuż po zakończeniu ćwiczeń fizycznych.
Poznaj nowy wymiar modelowania sylwetki dzięki Endermologii Alliance!
Poznaj nowy wymiar modelowania sylwetki dzięki Endermologii Alliance!
Endermologia Alliance skutecznie uzupełni Twoje starania o lepszą sylwetkę. Poznaj korzyści, które daje ten zabieg modelujący!
Ostatnie wpisy